Nasza firma świadczy usługi call center, wśród których rosnącą popularnością cieszy się obsługa klienta. Wynika to z faktu, że dzięki wsparciu zewnętrznych specjalistów, możliwe jest osiąganie najwyższej satysfakcji klienta, przy jednoczesnej możliwości skupienia się na podstawowej działalności firmy. To jednak nie wszystko – profesjonalna obsługa klienta, prowadzona na wielu płaszczyznach, pozwoli Ci na osiągnięcie wielu innych korzyści, dzięki którym będziesz w stanie skutecznie rozwijać swoje przedsiębiorstwo.

Czym jest obsługa klienta?

Obsługa klienta to pojęcie niezwykle szerokie, które obejmuje bardzo rozmaite usługi call center. Należą do nich m.in.:

 • infolinia informacyjna,
 • customer service,
 • wsparcie techniczne,
 • obsługa gwarancyjna,
 • obsługa reklamacji,
 • przyjmowanie zamówień,
 • odbieranie nadwyżek połączeń,
 • odtwarzanie awaryjne (disaster recovery),
 • monitoring płatności oraz należności.

Jak widać zakres działań, związanych z obsługą klienta, jest bardzo szeroki, a skorzystanie z wiedzy oraz umiejętności specjalistów w tym zakresie, pozwoli Ci na kompleksowe zaspokajanie potrzeb klienta – zarówno jeżeli chodzi o pomoc w obsłudze produktu, informacje o produktach czy usługach, jak również rozwiązywanie jego problemów. Odpowiednio funkcjonujący dział obsługi klienta to liczne korzyści, dzięki którym zadbasz o prawidłowy rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Profesjonalna obsługa klienta – 6 korzyści dla Twojej firmy

 1. Zadowolenie klienta

Dla każdego przedsiębiorstwa zadowolony klient jest na wagę złota. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo tego, że po skorzystaniu z satysfakcjonujących usług lub produktów, w przyszłości ponownie wybierze on Twoją ofertę, a nie ofertę konkurencji. Na zadowolenie klienta ogromny wpływ mają też usługi call center, ponieważ pozwalają przedsiębiorstwu na zaspokajanie jego potrzeb nie tylko na etapie zakupu, ale również po dokonaniu transakcji.

Szczególną rolę w budowaniu zadowolenia klienta pełni właśnie obsługa klienta – zarówno ta, dotycząca wsparcia technicznego, jak również infolinia informacyjna czy obsługa reklamacji. Dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanych specjalistów, masz pewność tego, że klientowi udzielona zostanie pomoc w każdej sytuacji, a wszelkie problemy, jakie posiada zostaną rozwiązane. Outsourcing call center pozwoli Ci na błyskawiczne zaspokajanie potrzeb klientów i kreowanie długofalowych relacji, które wyjdą przedsiębiorstwu na dobre w przyszłości.

Klient, którym zaopiekuje się specjalista, będzie miał świadomość tego, że dbasz o niego i zależy Ci na nim również po przeprowadzonej transakcji – a to pozwoli Ci budować pozytywny wizerunek i zdobywać nowych klientów.

 1. Budowanie długofalowych relacji z klientem

Profesjonalna obsługa klientów pozwala nie tylko osiągnąć zadowolenie, ale również zbudować zaufanie klienta. Mając świadomość tego, że jest ważny dla Twojej firmy, dużo chętniej będzie korzystał z produktów czy usług w przyszłości, rezygnując z rozwiązań konkurencji – nawet, jeżeli te będą dostępne w niższych cenach. Jest to naturalne, ponieważ każdy z nas, jako konsument, przywiązuje się do konkretnej marki, gdy ta spełnia jego oczekiwania. Prawidłowa obsługa klienta i dobre relacje z nim umacniają Twoją pozycję na rynku i powodują, że zyskasz większą liczbę klientów lojalnych, a więc takich, którzy będą korzystać z Twojej oferty w przyszłości.

Profesjonalny outsourcing call center będzie w tym zakresie ogromnym wsparciem, ponieważ skorzystasz z usług wykwalifikowanych specjalistów o dużej kulturze osobistej, którzy będą w stanie zadbać o prawidłowy kontakt i obsługę nawet najbardziej wymagających klientów.

 1. Uzyskiwanie przewagi nad konkurencją

Wielu przedsiębiorców wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest stworzenie działu obsługi klienta, który będzie do jego dyspozycji w każdej, nawet najbardziej błahej sprawie. To z kolei pozwoli Ci na osiągnięcie przewagi nad firmami, które nie zadbały wystarczająco o jakość kontaktu z klientem. Przewaga ta z cała pewnością zostanie dostrzeżona i doceniona przez klientów, co również przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku firmy.

 1. Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy

W dobie Internetu i powszechnego dostępu do różnego rodzaju informacji, konsumenci bardzo szybko dowiadują się o tym, czy dana firma spełnia oczekiwania klientów, czy też nie robi wszystkiego, aby osiągnąć dobre relacje z kupującymi. Wszelkiego rodzaju opinie i komentarze na temat marki można znaleźć wszędzie – w Google, mediach społecznościowych czy na stronach internetowych sklepów i dystrybutorów, dlatego też możesz mieć pewność, że Twój profesjonalizm w zakresie obsługi klienta, będzie dostrzeżony. A to z kolei pozwoli Ci sprawniej i efektywniej budować pozytywny wizerunek firmy jako tej, która dba o swoich klientów.

Wszystko to wiąże się z kolei z większą liczbą klientów i… większymi przychodami.

 1. Lepsza sprzedaż

Im lepsza jest obsługa klienta i im bardziej profesjonalne są usługi call center, świadczone firmom, tym możliwe jest osiągnie większych przychodów. Wynika to z tych wszystkich czynników, o których mówiliśmy wcześniej, a więc zadowolenia klienta, który w przyszłości skorzysta z Twojej oferty ponownie, z przewagi konkurencyjnej czy budowania pozytywnego wizerunku marki. Im bardziej zadbasz o klientów, tym chętniej wykupią oni Twój produkt lub usługę i tym będzie ich więcej. Nie można więc nie skorzystać z takiej szansy.

 1. Łatwiejsze pozyskiwanie nowych klientów

Profesjonalny outsourcing call center wiąże się z jeszcze jedną korzyścią – licznymi rekomendacjami od zadowolonych klientów. Mowa tutaj zarówno o pozytywnych opiniach w Internecie, jak również indywidualnych poleceniach – wystarczy, że np. co trzeci klient poleci Twoje produkty lub usługi swojemu znajomemu, by znacząco zwiększyć sprzedaż i zyskać szansę na pozyskanie nowych, lojalnych klientów.

Dlaczego outsourcing call center?

Jeżeli chcesz osiągnąć wszystkie te korzyści, wystarczy, że postawisz na profesjonalne usługi call center, świadczone przez zewnętrzną firmę. W Idea Call Center jesteśmy w stanie zapewnić outsourcing call center na najwyższym poziomie, ponieważ zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Dokładnie zapoznają się oni z Twoją ofertą i potrzebami klientów, a następnie wdrożą strategie, dzięki którym obsługa klienta będzie kompleksowa i fachowa – niezależnie od problemów klienta, z którymi przyjdzie się mierzyć.

Jeżeli więc chcesz postawić na profesjonalną obsługę klienta – skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.